پیروزی انقلاب اسلامی بدون عنایت الهی امکان‌پذیر نبود
۲۰۷ بازدید
نماینده ولی‌فقیه درامور حج و زیارت در جمع زائران حضرت رضا (ع) در رواق امام خمینی (ره) تأکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بدون عنایت الهی امکان‌پذیر نبود.
پیروزی انقلاب اسلامی بدون عنایت الهی امکان‌پذیر نبود
ارسال شده در اخبار

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی قاضی عسکر با اشاره به وضعیت کشور در دوران ستم شاهی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کسانی براین کشور حکومت می‌کردند که از فضل و دانش برخوردار نبودند و اجانب برای کشور تصمیم می‌گرفتند.

وی افزود: رضاخان را انگلیسی‌ها سرکار آوردند و بعد که منافع شان تأمین شد او را به غربت فرستادند و در همان‌جا مرد. محمدرضا هم همین سرنوشت را داشت، آمریکائی‌ها او را سرکار آوردند و بعد که کشور را غارت کردند از او خواستند تا کشور را ترک کند و او هم مدتی را در کشورهای مختلف آواره بود.

وی ادامه داد: بااینکه ایران سرزمینی غنی است اما کشور ما در زمان محمدرضا وابسته بود، آمریکایی‌ها درادارات و وزارت خانه‌ها نفوذ کرده بودند، فساد اخلاقی در کشور روزبروز درحال‌توسعه بود و قانون کاپیتولاسیون با دستورآمریکایی‌ها اجرا میشد، در این شرایط بود که امام امت در مقابل آنان مبارزه را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه در رژیم گذشته قبح گناه را در کشور از بین برده بودند، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دریکی از شهرها سخنرانی می‌کردم که به من خبر دادند دراین شهرتعداد مشروب‌فروشی‌ها بیشتر از نانوایی‌هاست .اگر انقلاب نمی‌شد، معلوم نبود چه بر سراین کشورمی آمد.

وی تأکید کرد: در آن دوران در کشور آزادی نبود، چهره‌های ارزشمندی مثل آیت‌الله غفاری و آیت‌الله سعیدی در زیر شکنجه به شهادت رسیدند اما امروز کشور به استقلال رسیده است و تنها کشوری که در دنیا به استقلال کامل رسیده ، جمهوری اسلامی ایران است.
حجت‌الاسلام قاضی عسکر در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به جوانان گفت: جوانان قدر انقلاب اسلامی را بدانید، بعد از انقلاب ما دررشته های مختلف به پیشرفت های بسیار بزرگی دست یافته ایم از جمله در صنعت هوافضا و موشک به‌ جایی رسیده‌ایم که پهپادهای مدرن‌ و موشک قاره‌پیما با برد زیاد تولید می کنیم.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان برای تغییر نقشه منطقه خاورمیانه افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، داعش پایتخت عراق را می‌گرفت و دوباره صدامیان برعراق حاکم می‌شدند.

وی با تاکید براینکه انقلاب آزادی به مردم اهدا کرده است ، تصریح کرد: امروزبه برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مردم آزادند ، این آزادی عامل اصلی رشد و کمال کشور و مردم است لذا نباید درمواجهه با چند مشکل مشکل خسته شویم بلکه باید درصدد حل آنها برآئیم.

وی در پایان سخنان خود به ذکر خاطراتی از دوران پرشکوه انقلاب اسلامی و ورود حضرت امام خمینی (رض) به میهن اسلامی پرداخت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری