ایران اسلامی باید، در برابر قدرت‌های دنیا حرف اول را بزند
۱۷۸ بازدید
نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد
ایران اسلامی باید، در برابر قدرت‌های دنیا حرف اول را بزند
ارسال شده در اخبار

نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد تأکید کرد، ایران اسلامی باید در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا حرف اول را بزند
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی قاضی عسکر در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی به تبیین تشابه حکومت اسلامی با حکومت مهدوی پرداخت و گفت: امام (ره) از روز اول که کار مبارزه با رژیم پهلوی را آغاز کرد، اهدافی داشت که همان راه و روش رسول اکرم (ص) بود.
وی افزود: اولین مسئله موردنظر حکومت اسلامی، ایجاد عدالت در جامعه اسلامی است. امام گفت، ظلم در رژیم گذشته فراوان است. ما می‌خواهیم نظامی را روی کار بیاوریم که عدالت را پیاده کند. دقیقاً این مطلب جزو اهداف مهدوی است.
وی اظهار کرد: به‌وسیله امام زمان (عجب) خداوند عدالت را در سراسر گیتی پیاده می‌کند. درحالی‌که قبل از آن تمام جهان را ظلم و جور فراگرفته است. عدالت یعنی هر چیزی با شرایط خاص و در مکان خاص قرار گیرد. روایت داریم در زمان ظهور، امام زمان (عج) عدالت را به درون خانه‌های مردم می‌برد.
وی خاطرنشان کرد: تشابه دوم حکومت مهدوی و انقلاب اسلامی حاکم کردن عناصر سالم در جامعه است. قرآن می‌گوید بندگان صالح و شایسته خدا در زمان ظهور امام زمان (عج) حاکم زمین می‌شوند. دوستی و رفاقت برای دریافت پست‌های کشور با منطق اسلام سازگاری ندارد.
وی تصریح کرد: هر سمتی که به افراد می‌خواهد واگذار شود، باید لیاقت و توانایی آن سنجیده شود که آیا می‌تواند این مجموعه را به‌خوبی اداره کند؟ هدف جامعه رشد و شکوفایی ملت، رشد معنوی و رشد اقتصادی است، هر کس شایسته‌تر است باید مسئولیت بگیرد.
سرپرست حجاج ایرانی به تشابه سوم اشاره کرد و گفت: بهره‌مندی مردم از مواهب طبیعی و خداوندی یکی دیگر از مؤلفه‌های حکومت مهدوی است. امام (ره) فرمود، شاه و دودمان او غارتگری می‌کنند، منابع را در اختیار غربی‌ها قرار داده‌اند. این منابع باید در اختیار ملت قرار گیرد و نتیجه‌اش رفاه عمومی باشد.
وی افزود: در روایات داریم در زمان ظهور ثروت با دلیل اقتصادی توزیع می‌شود. ثروت عمومی به‌گونه‌ای تقسیم می‌شود، که دیگر نیازی به پرداخت زکات نیست. کشور ما کشور ثروتمندی است، نظام اسلامی هدفش این است که فقر در جامعه نباشد.
وی اظهار کرد: هدف بعدی امام (ره) آباد کردن کشور بود، جوانان به یاد ندارند، حاشیه‌نشینی در شهرهای کشور بیداد می‌کرد. مردم را بیچاره کرده بودند. هدف نظام اسلامی آباد کردن شهرهاست. خداوند هرچه در زمین و آسمان است، برای انسان‌ها خلق کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی باید در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا حرف اول را بزند. امام زمان (عج) هم همین هدف را دارد. سلطه امام زمان به شرق و غرب گسترش پیدا می‌کند، دیگر روی زمین هیچ خرابی وجود ندارد و همه دنیا آباد شده است.
وی تصریح کرد: نظام اسلامی یک نظام عادلانه است، تمام افرادی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند، حتی غیرمسلمانان باید از این مواهب الهی استفاده کنند. پیامبر بارحمت و عطوفت جلو آمد و دین اسلام را ترویج کرد.
حجت‌الاسلام قاضی عسکر در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: یکی دیگر از اهداف امام (ره) توسعه علمی کشور بود. امام (ره) گفت، حکومت شاه دانشگاه را غرب‌زده کرده است. صنایع ما را وابسته و کشاورزی ما را از بین برده است.
وی افزود: در دوره امام زمان (عج) توسعه علمی وجود دارد. امام صادق (ع) فرمود، اگر علم را 27 قسمت کنیم، تا زمان ظهور 2 جزء آن معلوم می‌شود. زمان امام زمان (عج) 27 جزء علم آشکار می‌شود. امام (ره) با بی‌سوادی مخالف بود. اسلام می‌گوید کشور باید روی پای خود بایستد.
وی اظهار کرد: نسل جوان ما هوش علمی بالاتر از آمریکائی‌ها و اروپایی‌ها دارد. در زمان امام زمان (عج) زن‌ها نیز درزمینهٔ علمی رشد می‌کنند و به پیشرفت خوبی می‌رسند.
وی ادامه داد: موضوع بعدی فساد ستیزی امام بود. امام (ره) خودش زندگی ساده‌ای داشت، تا مبادا به تجمل گرایش پیدا کند. حکومت امام زمان (عج) هم همین‌طور است. فساد ستیزی از ویژگی‌های یک نظام اسلامی و مهدوی است.
وی خاطرنشان کرد: هدف ایجاد عدالت است. کره زمین از انسان‌های فریب خواه و جنایتکار پاک می‌شود، امام زمان (عج) برای کارگزاران حکومتی بسیار سخت می‌گیرد.
وی برقراری امنیت را یکی دیگر از شاخصه‌های حکومت مهدوی برشمرد و تأکید کرد: در روایات داریم هر شادمانی نیاز به امنیت دارد. مردم اگر می‌خواهند شب، در منزل راحت بخوابند نیاز به امنیت دارند، هدف نظام اسلامی ایجاد امنیت است.

وی افزود: بعد از ترس و ناامنی حکومت امام زمان (عج) استقرار می‌یابد، ایجاد امنیت عمومی سراسری و همگانی است. در روایات است، زنی از عراق تا شام با جواهرات خود، به‌تنهایی می‌رود و کسی معترض او نیست. جامعه اسلامی یک جامعه آرام است.
وی اظهار کرد: ایجاد نهضت اخلاقی یکی دیگر از ویژگی‌های امام زمان (عج) است. گاهی غصه می‌خورم از این‌که برخی از مسئولان به این‌وآن حمله می‌کنند. مردم آرامش می‌خواهند. در روایات داریم امام زمان (عج) از یاوران خود بیعت می‌گیرد، تا اصحاب به هیچ مسلمانی بدگویی نکنند.
وی ادامه داد: یاران حضرت متعهد هستند که محل استقرار مردم محل امن است. نباید ثروت را ذخیره کنند، ثروت باید در جامعه بچرخد، تولید کند و کشور پیشرفت کند.
وی در پایان سخنانش تأکید کرد: کشور امروز نیازمند مدیریت جهادی است و با مدیریت جهادی کشور ساخته می‌شود. امسال نیز در 22 بهمن باید به میدان بیاییم و درصحنه حاضر باشیم. به دشمن نشان دهیم که خسته نشده‌ایم و درراه آرمان‌های انقلاب تا پای جان ایستاده‌ایم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری