برگزاری سومین همایش پرشور و معنویت اسرار حج 97
۴۵۳ بازدید
هم قدم تا خدا
برگزاری سومین همایش پرشور و معنویت اسرار حج 97
ارسال شده در اخبار

در ادامه همایش عظیم اسرار حج در ال 1397 که به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبری و با همکاری مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی از 23 تا 27 ماه ضیافت الله در حال برگزاری است حضور باشکوه زائران حج تمتع و مشتاقان زیارت مسجدالحرام و حرم پیامبر معنویتی خاص به آن بخشیده است.


در شب سوم این مراسم بعد از قرائت دعای افتتاح توسط حجه الاسلام والمسلمین اسلامی و مدیحه سرایی ذاکر اهل بیت علیهم السلام جناب آقای الهی، سخنور توانمند حضرت حجه الاسلام والمسلمین رضایی تهرانی، با اشاره به این که میقات محل حضور فرشتگان است و انسان‌هایی که درمیقات حضور می‌یابند همانند فرشتگان با ادب به حریم حج وارد می‌شوند بیان کردند که  رسول گرامی اسلام از مسجد شجره محرم شدند و حضرت ابراهیم از مسجد جحفه و این میقات‌ها هرکدام اسرارخاص خود را دارد.
ایشان یادآور شد: محرم شدن سه عنصر دارد: نیت، لباس و ذکر. نیّت احرام چنین است که قصد مى‌کند امورى را که بر محرم حرام است بر خود حرام بشمرد، و کافى است با در نظر گرفتن این معنى، به زبان، یا در قلبش بگوید: احرام مى‌بندم براى براى عمره تمتّع (یا حج تمتّع)، قربة الى الله . لباس باید پاک باشد ، حلال باشد (مال غصب و دزدی نباشد) و بدن نما نباشد .

وی ادامه داد : تعویض لباس ظاهر با لباس احرام رمز و رازی دارد. باید مواظب باشم لباس گناه را نیز درآورده و لباس بندگی بپوشیم . ازخدا بخواهیم که کمکمان کند دیگر گناه نکنیم . بعد از آن نوبت ذکر تلبیه می رسد. "لبیک، اللهم لبیک، انّ الحمد و النعمه لک و الملک، لا شریک لک لبیک" تلبیه، یکی از واجبات احرام است، احرام بدون تلبیه باطل می باشد. ذکر تلبیه دریایی از معارف را درخود دارد. کلمه لبیک به معنی تکرار نیز می باشد و سراسر این ذکر عشق بازی باخدا و تمرین بندگی است .

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری