حج، بهترین فرصت بخشش گناهان و خودسازی است.
۵۸۷ بازدید
شب چهارم از سلسله همایش های اسرار حج
حج، بهترین فرصت بخشش گناهان و خودسازی است.
ارسال شده در اخبار

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی با بیان این مطلب در جمع  زائران حج تمتع 98، بخشهایی دیگر از فلسفه و اسرار حج را به استناد آیات و روایاتی از معصومین علیه السلام روایت کرد.

وی اظهارکرد: پیامبر (ص) یک کاروان از حجاج را دیدند که با شتران خود عازم سفر حج بودند.  فرمودند این شترها قدم برنمی دارند مگر این که خداوند یک حسنه برای صاحبان آنها ثبت می کند و قدم نمی گذارند مگر این که خداوند یک گناه و سیئه را از کارنامه اعمال آنها پاک می کند.

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: در پایان سفر حج، هدیه ای که خداوند به حاجی می دهد، خانه ای است در بهشت و فرشتگان به او می گویند؛ خانه ای که ساختید ویرانش نکنید. 

وی افزود: از حضرت رسول روایت داریم کسی که در حال احرام 70 بار لبیک بگوید، خداوند هزار فرشته را گواه می گیرد که من گناه این بنده را پاک کردم و بهشت را بر او واجب نمودم.

مظلومی ادامه داد: هر لحظه در مسجدالحرام 120رحمت نازل می شود که 60 تای آن مخصوص طواف کنندگان است. اصلا نشستن در مسجدالحرام و نگاه کردن عارفانه به خانه خدا 20 ثواب دارد و خداوند علاوه بر از بین بردن خطاهای حاجی، مشکلات او را حل می کند. 

وی در ادامه پیرامون فضایل حج اظهار کرد: خداوند علاوه بر این همه رحمت به حاجی، گناهان هم محله ای ها و خانواده او را هم پاک می کند. پس مواظب باشیم حج تعطیل نشود زیرا اگر حج تعطیل شود، این نعمتها و عنایات خداوند هم وجود نخواهد داشت.

به گفته معاون فرهنگی بعثه رهبری، علاوه بر پاداشهای معنوی، حج فضایل دیگری هم دارد. مسلمانان جهان از شرق و غرب عالم در یک مکان و در یک زمان گرد هم می آیند. فرصت تبادل نظر و تبیین مشکلات جهان اسلام فراهم می شود. خداوند به تمام کسانی که در سفر حج، عارفانه آمده اند، حتی به تجار و خدمه و رانندگان و دیگر خدمتگزاران پاداش می دهد.

مظلومی ضمن تاکید بر اینکه حجاج، فرصت حضور در عرفات را قدر بدانند، گفت: عرفات دورترین نقطه به حرم است و در روایت داریم هیچ کس نیست که آنجا باشد و گناهش بخشیده نشود. مبادا کسی به رحمت خدا در عرفه شک کند.

وی ادامه داد: امام صادق به نقل از پیامبر اکرم فرمودند؛ بدترین آدم در عرفات، کسی است که از آنجا خارج شود و شک کند که آیا خدا او را بخشیده است یا نه. البته رحمت خداوند در روز عرفه اول متوجه زائر اباعبدالله الحسین (ع) می شود و بعد زائر عرفه .

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری