همایش یاوران حجاج در مشهد مقدس برگزار شد.
۲۳۹ بازدید
حج98
همایش یاوران حجاج در مشهد مقدس برگزار شد.
ارسال شده در اخبار

پنجشنبه 6 تیر ماه 1398،  همایش  یاوران حج تمتع سال جاری با همت بعثه مقام معظم رهبری و حج وزیارت خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمری ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان ، در مورد اهمیت حج از نگاه پیامبر و معصومین مطالبی را بیان کرد و فرصت خدمتگزاری به سایر حجاج را فرصتی بزرگ برای یاوران حجاج توصیف کرد. 

ایشان سفرحج را یک هدیه الهی دانست و از یاوران حجاج خواست خدمت خالصانه و با اخلاق نیکو را سرلوحه خدمت به زائران قراردهند و بدانند که خدمت به حاجی خدمت به میهمان خداست.

سپس آقای شاد رئیس سازمان حج وزیارت خراسان رضوی نیز در این همایش پیرامون ارکان و ساختار کاروانهای حج برای یاوران مطالبی را بیان کرد. ایشان افزود در خراسان تعداد زیادی زائر بالای 70 سال سن ، اهمیت خدمت یاوران حجاج بیش از پیش روشن می گردد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری کشور برنامه های فرهنگی موسم حج را برای یاوران حجاج تبیین کرد. ایشان حضور یاوران حجاج را درکنار روحانی و مدیر خدمتی بزرگ به حجاج دانست و افزود یاوران حجاج با توجه به توانمندیهایشان می توانند درسراسر مراسم حج در مکه و مشعر و منا و عرفات راهنمای حجاج باشند و به زائران یادآور شوند که سفر حج سفر به سوی خداست، آن را با دنیا آلوده نکنید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مظلومی  گفت: در بقیع علاوه بر مرقد نورانی چهارامام بزرگوار ما، مرقد شخصیتهای بزرگی چون فاطمه بنت اسد مادر حضرت امیرالمومنین (ع) ، عمه ها و همسران پیامبر و ...وجود دارد.

این همایش با برگزاری کلاس امداد و نجات توسط یکی از مدرسین هلال احمر به پایان رسید.

شایان ذکراست یاوران حجاج براساس هر10 زائر یک نفر از میان زائران کاروانها شناسایی و به طورداوطلبانه طبق برنامه ای که پیش بینی شده به یاری دیگر زائران می پردازند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری