مراسم بدرقه اولین گروه از مبلغین اربعین
۵۹۱ بازدید
مراسم بدرقه اولین گروه از مبلغین اربعین
ارسال شده در اخبار

مراسم بدرقه اولین کاروان مبلغین اربعین استان

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان یکشنبه شب(14 مهرماه) در آئین بدرقه مبلغان اربعین که با حضور آیت الله عاملی مدیرعالی حوزه علمیه مشهد در مدرسه علمیه نواب برگزار شد، گفت: از حدود سه ماه قبل برای جریان اربعین برنامه ریزی کرده ایم.

وی افزود: دوره های توانمندسازی زیادی برگزار کرده ایم و با توجه به این که تجربه اعزام چهارساله مبلغان را داریم، از حضور گذشته آنان درس گرفته ایم. آمار مبلغان به دو برابر افزایش یافته و 210 نفر از خواهران و برادران در این دوره اعزام می شوند.

حجت الاسلام ایزدی خاطر نشان کرد: ارتباطات خوبی با عراق برقرار کرده ایم که زمینه ساز تبلیغ در مراسم راهپیمایی اربعین است. در چند محور نجف به کوفه، شهر نجف، مسجد سهله و کاظمین مبلغان مستقر هستند.

وی یادآور شد: در شهر کاظمین 43 نفر، نجف اشرف 25 نفر، کوفه 43 نفر و 95 نفر در قالب گروه های پنج نفره در مسیر راهپیمایی اربعین مستقر می شوند. هماهنگی های لازم در مرز مهران انجام شده است و در مسیر به قم و زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد با فضیلت جمکران می رویم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه نرم افزار همسفر اربعین آماده شده و در اختیار مبلغان قرار می گیرد، گفت: در عراق امکان هر گونه اتفاق و حادثه وجود دارد، صبر و تحمل فوق العاده داشته باشید. با سرگروه ها هماهنگ و کاری را بدون مشورت انجام ندهید. .

وی در پایان از مبلغان خواست، از فرصت و شرایط پیش آمده نهایت استفاده را برده و به تبلیغ و هدایت زوار سیدالشهدا (ع) بپردازند. 

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری