برگزاری مراسم یادبود خادمان حج و عتبات عالیات خراسان رضوی
۳۴۱ بازدید
برگزاری مراسم یادبود خادمان حج و عتبات عالیات خراسان رضوی
ارسال شده در اخبار

در پی درگذشت تعدادی از خادمان ضیوف الرحمان و زائران اهل بیت (علیهم السلام) در خراسان رضوی مجلس بزرگداشت و یادبودی به همت بعثه رهبر معظم انقلاب در استان عصر روز یکشنبه(22 تیرماه) در فضای مجازی برگزار شد.

 

براساس این گزارش، این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پیام تسلیتی اظهار داشت: یاد و خاطره تلاش ها و فداکاری های این عزیزان که به دیار باقی شتافتند برای همه زائرانی که در کنار آنها بودند باقی خواهد ماند.

 

وی با یادآوری اینکه این روحانیون از خدمتگزاران حوزه حج و زیارت بودند و سال ها به زائران حرمین شریفین و اعتاب مقدسه خدمت کردند، با گرامیداشت یاد و خاطره آنان به خانواده ها و بازماندگان متوفیان تسلیت گفت. 

 

در ادامه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین احمری مسئول دفتر نمایندگی بعثه خراسان رضوی در سخنانی با اشاره به آیه 156 سوره بقره امتحانات الهی را متفاوت دانست و افزود: افرادی که در برابر مصائب صبور و بردبار باشند کسانی هستند که هدایت شده اند و خدای متعال آنها را به مقامات بالا و والا می رساند و اجر بی حساب عطا می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین احمری افزود: بدلیل محدودیت های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، برگزاری مراسم ترحیم و سوگواری امکان پذیر نبود و  امیدواریم با از بین رفتن این ویروس بتوانیم مراسمی در شأن این برزگواران برگزار کنیم.

 

در این مراسم حجج الاسلام و المسلمین رکن الدینی معاون فرهنگی و  اخویان مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری و احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در پیام های جداگانه درگذشت خادمان ضیوف الرحمان و زائران اهل بیت (علیهم السلام) را به خانواده های داغدار تسلیت گفتند.

 

شرکت کنندگان در این مراسم علاوه بر انتشار پیام تسلیت، با قرائت فاتحه و صلوات و تلاوت یک جزء کلام الله مجید در این برنامه معنوی مشارکت کردند و ذکر مصیبت مداح اهل بیت عصمت و طهارت معین درباری پایان بخش این مراسم بود.

 

این برنامه به یادمرحومین حجج الاسلام والمسلمین محمد تبادکانی،سید علی اصغر مظلومان،محمدرضا شرعی نژاد،سید باقرحسینی آغوئی و اکبر رنگیها برگزار شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری