همایش آموزشی یاوران حجاج در مشهد مقدس
۲۲۴ بازدید
همایش آموزشی یاوران حجاج در مشهد مقدس
ارسال شده در اخبار

 همایش  یاوران حج تمتع سال جاری با همت بعثه مقام معظم رهبری و حج وزیارت خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمری ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان ، در مورد اهمیت حج از نگاه پیامبر و معصومین مطالبی را بیان کرد و فرصت خدمتگزاری به سایر حجاج را فرصتی بزرگ برای یاوران حجاج توصیف کرد. 

ایشان سفرحج را یک هدیه الهی دانست و از یاوران حجاج خواست خدمت خالصانه و با اخلاق نیکو را سرلوحه خدمت به زائران قراردهند و بدانند که خدمت به حاجی خدمت به میهمان خداست.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین رضایی تهرانی به تبیین برکات حج پرداختند و بیان داشتند که حج و اعمال حج برکات و آثار فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی انسان ایجاد می کند بشرطی که حاجی همه اعمال خود را خالصانه و برای رضای خدا انجام دهد و فانی در ذات باری تعالی شود. و هر عملی را که می خواهد انجام دهد اول رضایت و خشنودی خداوند را در نظر بگیرد ایشان حضور یاوران حجاج را درکنار روحانی و مدیر خدمتی بزرگ به حجاج دانست و افزود یاوران حجاج با توجه به توانمندیهایشان می توانند درسراسر مراسم حج در مکه و مشعر و منا و عرفات راهنمای حجاج باشند و به زائران یادآور شوند که سفر حج سفر به سوی خداست، آن را با دنیا آلوده نکنید.

سپس آقای شاد رئیس سازمان حج وزیارت خراسان رضوی نیز در این همایش پیرامون ارکان و ساختار کاروانهای حج برای یاوران مطالبی را بیان کرد. و از همه یاوران حجاج درخواست داشتند که بازوی پرتوان مدیر و روحانی کاروان در این سفر باشند.

این همایش با برگزاری کلاس امداد و نجات توسط یکی از مدرسین هلال احمر به پایان رسید.

شایان ذکراست یاوران حجاج براساس هر10 زائر یک نفر از میان زائران کاروانها شناسایی و به طورداوطلبانه طبق برنامه ای که پیش بینی شده به یاری دیگر زائران می پردازند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی می باشد
در حال بارگذاری